Ponuka práce v Rakúsku na firemných weboch

Firmy najčastejšie používajú na inzerovanie voľných pracovných miest, ktoré potrebujú obsadiť internetové pracovné portály, personálne agentúry a úrad práce v Rakúsku. Pretože v dnešnej dobe už skoro každá firma má svoju firemnú webovú stránku, zverejňuje svoje pracovné ponuky aj tu. Je to zadarmo a inzeráty si môže pracovník personálneho oddelenia upravovať podľa vlastných potrieb.

Prečo hľadať pracovné ponuky na firemných weboch?

Pracovnú ponuku nemusíte inde nájsť

Zdalo by sa, že pri množstve ponúk zamestnania na pracovných portáloch a na webe rakúskeho úradu práce nie je dôvod navštevovať aj priamo firemné webové stránky. Problémom však môže byť práve veľké množstvo ponúk.

Zaujímavú pracovnú ponuku môžete medzi ostatnými prehliadnuť, alebo sa môže stať, že ju nevhodne zvolenými kritériami pri hľadaní odfiltrujete a tak sa vám vo vašich výsledkoch nemusí vôbec zobraziť. Nemusí to byť ani vaša chyba, pracovná pozícia môže byť napríklad zaradená do kategórie, v ktorej by ste ju jednoducho nehľadali.

Webové stránky firiem a podnikov sa oplatí prezrieť aj preto, lebo firmy vôbec nemusia svoje pracovné ponuky inzerovať na tých miestach, ktoré vy používate na hľadane zamestnania, ale môžu využívať iné prostriedky.

Choďte si po viac informácií

Dôvodom pre návštevu firemných webov môže byť nie len to, že chcete nájsť pracovné ponuky, ktoré ste nikde inde nenašli, ale aj to, že chcete získať viac informácií.

Web firmy alebo podniku sa oplatí navštíviť aj po tom, keď ste ich pracovnú ponuku už našli niekde inde. Na stránkach môžete nájsť podrobnosti o voľnom pracovnom mieste, ale aj užitočné informácie o samotnej firme. Získate tak lepšiu predstavu pre rozhodovanie, či vo firme vôbec chcete pracovať. Ak sa rozhodnete že áno, tak na stránkach nájdete podklady pre pracovný pohovor.

Ako a kde hľadať

Webové stránky firmy, ktorú poznáte nájdete jednoducho cez internetový vyhľadávač (Google, Yahoo, Bing, …) zadaním názvu firmy. Na vyhľadanie ďalších firiem, pôsobiacich v určitom odvetvi, resp. regióne, ktorý vás zaujíma môžete použiť katalógy firiem (napríklad Herold.at).

Na firemných stránkach nájdete pracovné ponuky a informácie týkajúce sa kariéry vo firme v sekcii, najčastejšie označenej ako Jobs, prípadne Karriere.

Zaujímavú možnosť ponúka aj portál rakúskeho úradu práce – Jobroboter. Ich robot vyhľadáva inzerované pracovné pozície aj na webových stránkach firiem. Cez vyhľadávací formulár sa zvolením kritérií dostanete k pracovným inzerátom nachádzajúcim sa priamo na firemných webových stránkach.

Súvisiace články: