Ponuka práce v Rakúsku

Ak si chcete nájsť zamestnanie v Rakúsku, môžete ho hľadať viacerými spôsobmi, resp. využiť viacero zdrojov, v ktoré ponúkajú voľné pracovné miesta.

AMS – rakúsky úrad práce

Určite sa oplatí ešte zo Slovenska navštíviť webovú stránku úradu práce. Nachádza sa na nej rozsiahla databáza pracovných ponúk a aj ďalšie pomôcky a informácie.
S hľadaním práce vám môžu pomôcť i samotní pracovníci AMS.
» Práca v Rakúsku cez rakúsky úrad práce

Rakúske pracovné agentúry

Prácu v Rakúsku môže pomôcť nájsť aj niektorá z pracovných agentúr, ktoré tu pôsobia. Svoje pobočky majú v Rakúsku aj veľké personálne agentúry s medzinárodnou pôsobnosťou.
» Personálne (pracovné) agentúry v Rakúsku

Slovenské pracovné agentúry

Aj slovenské pracovné agentúry môžu sprostredkovať prácu v Rakúsku. Agentúr, ktoré sa tým zaoberajú však nie je veľa. Niektoré z nich sa špecializujú napríklad na sezónne práce, resp. brigády, iné na obľúbenú prácu opatrovateľky starších ľudí v Rakúsku.
» Práca v Rakúsku cez slovenské pracovné agentúry

Ponuka práce v Rakúsku na slovenských pracovných portáloch

Ak si chcete hľadať prácu cez internet v slovenčine, môžete využiť niektorý zo slovenských pracovných portálov. Musíte si však uvedomiť, že aj keď je práca inzerovaná v slovenčine, na prijatie do zamestnania a jeho vykonávanie bude s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak potrebná nemčina.
» Práca v Rakúsku na slovenských portáloch

Rakúske pracovné portály a vyhľadávače pracovných ponúk

Na “rakúskom internete” je ponuka práce oveľa bohatšia, ako na “slovenskom” a celkovo viac je aj samotných pracovných portálov. Tie môžu byť čisto rakúske, alebo medzinárodné, lokalizované pre rakúsky pracovný trh.
» Ponuka práce v Rakúsku cez rakúske pracovné portály
» Špecializované pracovné portály
» Vyhľadávače pracovných ponúk v Rakúsku
» Práca v Rakúsku v hoteloch a reštauráciách

Ponuka práce v rakúskych novinách

Pracovné ponuky prinášajú tiež rakúske denníky a aj keď sa tento spôsob hľadania práce môže zdať akokoľvek zastaraný, môže mať svoje opodstatnenie. Navyše, nie ste nútený kupovať si a listovať papierové vydanie novín, pretože okrem tlačenej verzie môžete pracovné ponuky nájsť aj na internete, na webových stránkach novín.
» Ponuka práce v Rakúsku v novinách

Weby podnikov a firiem

Mnohé veľké aj menšie podniky a firmy inzerujú voľné pracovné miesta na svojich webových stránkach. Často tam nájdete aj ďalšie informácie týkajúce sa zamestnania v konkrétnej firme. Je užitočné si ich prečítať, pretože môžu rozhodnúť o tom, či sa vôbec budete mať záujem sa o dané voľné miesto vo firme uchádzať.
» Ponuka práce v Rakúsku na firemných weboch

Vylepené pracovné ponuky

Inzeráty na voľné miesta môžete nájsť vylepené vo výklade, alebo v okne. Tento spôsob vyhľadávania pracovných ponúk nie je vhodný pre každého, avšak pre určité profesie je takáto forma zverejňovania pracovných miest typická a neoplatí sa ju prehliadať.
» Rakúsko – pracovné ponuky na výveskách

Priame oslovenie

Niekedy môže viesť k úspechu aj to, ak sa vy sami ponúknete firme, bez toho, že by ona inzerovala voľné miesto. Ak máte čo ponúknuť, nemusíte sa ničoho obávať. V niektorých prípadoch je možná osobná návšteva, bežnejšia je ale písomná forma (životopis, motivačný list).
» Hľadanie práce v Rakúsku priamym kontaktovaním firiem

Známi a sociálne siete

Sociálne siete zvyčajne využívame na nezáväznú komunikáciu s našimi priateľmi, avšak ich využitie je možné aj pri hľadaní práce. Niektoré sú dokonca na budovanie kariéry zamerané. Okrem internetových priateľstiev je možné využiť aj osobné kontakty s ľuďmi, ktorí sociálne siete nepoužívajú, alebo ich používajú, ale náš vzťah s nimi nie je taký blízky, aby sme si ich pridali vo svojom profile za priateľov.
» Práca v Rakúsku cez priateľov a známych

Úrad práce – EURES

S hľadaním práce v zahraničí môže pomôcť aj slovenský Úrad práce a to prostredníctvom EURES poradcov a asistentov. Tí poskytujú aj ďalšie informácie týkajúce sa práce v jednotlivých krajinách Európskej únie. Okrem osobného kontaktu môžete navštíviť aj webové stránky projektu.
» Práca v zahraničí cez EURES

Veľtrhy práce

Prácu v zahraničí môžete získať aj na tzv. veľtrhoch, či burzách práce, na ktorých sa prezentujú zamestnávatelia, ktorí hľadajú nových zamestnancov. Aj keď momentálne nehľadáte prácu, na týchto podujatiach môžete získať zaujímavé informácie a kontakty.
» Veľtrhy práce v Rakúsku

Ponuka práce v Rakúsku v mobile

Ak máte iPhone, alebo mobilný telefón s Androidom, môžete prácu v Rakúsku hľadať aj pomocou neho. Niekoľko významných pracovných portálov už vytvorilo aplikácie pre tieto zariadenia a ponúka ich cez iTunes a Android Market na stiahnutie.
» Práca v Rakúsku cez mobil