Pracovné agentúry v Rakúsku

Personálne agentúry v Rakúsku sa stali neoddeliteľnou súčasťou pracovného trhu. Sú veľmi užitočné pre zamestnávateľov, ale aj pre zamestnancov. Pre zamestnávateľov môžu poskytnúť starostlivo vybraných kandidátov na pozície, ktoré potrebujú obsadiť, pre záujemcov o prácu zasa pracovné agentúry znamenajú veľmi pohodlný spôsob, ako získať prácu.

Na pozície, ktoré si nevyžadujú vysokú kvalifikáciu (manuálne práce), môže byť kandidát zamestnaný takmer okamžite.

Je to pasívny spôsob hľadania práce, pretože v skutočnosti si nehľadáte zamestnania vy, ale vám ho personálna agentúra hľadá za vás. Jediná vaša aktivita bola registrácia do agentúry. Čas ktorý tým ušetríte môžete venovať aktívnemu hľadaniu zaujímavých pracovných ponúk použitím iných zdrojov.

Práca v Rakúsku cez rakúske personálne agentúry

V podstate stačí uchádzačovi o prácu vyplniť tlačivo (alebo tlačivá) na pobočke, alebo on-line formulár na webovej stránke personálnej agentúry. Formulár má formu životopisu a poskytnete ním agentúre základné informácie pre to, aby vám mohla začať hľadať vhodnú prácu.

Môžete skontrolovať pracovné ponuky, ktorá má v súčasnej dobe personálna agentúra k dispozícii. Opäť to môžete urobiť priamo na pobočke, alebo na ich webovej stránke. Ak nájdete niečo vhodné, môžete sa okamžite uchádzať o túto pozíciu.

Ak aj hneď nenájdete nič zaujímavé, informácie o vás (váš osobný profil), budú uložené v databáze a stačí už len čakať. Pracovník personálnej agentúry sa s vami neskôr spojí (telefonicky, alebo e-mailom), ak sa objaví nová pracovná ponuka, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám, alebo by mohla byť pre vás vhodná na základe vašej kvalifikácie alebo zručností. Ak sa vám pracovná ponuka bude zdať zaujímavá, môžete podpísať pracovnú zmluvu a začať pracovať. V niektorých prípadoch budete musieť ešte absolvovať pracovný pohovor.

Pracovné agentúry v Rakúsku

Rakúsko patrí medzi vyspelé krajiny s obrovským počtom veľkých, stredných či malých firiem. Každý deň tieto firmy ponúkajú tisíce voľných pracovných miest, ktoré je potrebné obsadiť. To je príležitosť pre personálne agentúry. V Rakúsku ich pôsobí veľké množstvo. Niektoré z nich sú miestne, poskytujúce svoje služby len v rámci Rakúska, ale veľa z nich je súčasťou medzinárodných sietí. Medzi najväčšie a najznámejšie spoločnosti v oblasti sprostredkovania zamestnania určite patria: Manpower, Adecco, alebo Trenkwalder, ktoré majú zastúpenie aj na Slovensku.

Personálne agentúry zvyčajne ponúkajú zamestnanie v rôznych oblastiach, niektoré z nich sa však špecializujú na konkrétne profesie alebo odvetvia.

Niektoré z personálnych agentúr majú svoje “kamenné” pobočky po celom Rakúsku (napr. Trenkwalder), iné iba v najväčších mestách, alebo len vo Viedni. Všetky sa ale spoliehajú vo veľkej miere na internet, preto väčšina z nich má kvalitne spracované webové stránky, na ktorých môžete nájsť ponuky práce a ďalšie dôležité informácie.
Nespoliehajú sa ale len na vlastné weby a dokonca aj dobre známe pracovné agentúry využívajú pre prezentáciu svojich ponúk pracovné portály.

Pracovné agentúry v Rakúsku:
Z množstva pracovných agentúr, ktoré sprostredkovávajú zamestnanie v Rakúsku možno spomenúť napríklad agentúry:

Ak chcete zistiť, ktoré agentúry majú pobočky v konkrétnom rakúskom meste a aká je ich adresa, môžete na to použiť napríklad web rakúskej obdoby Zlatých stránok – www.herold.at, či iný katalóg firiem.

Súvisiace články: